אני מאמינה בכוחות שלנו
לחולל שינוי בחיי ילדינו.

הולכים יחפים על חול

אני מאמינה בכוחות שלנו לחולל שינוי בחיי ילדינו

איך הפכתי מבעלת מיזם אופנה בועט לאמא… ואיך השתנו חיי?

לפני 10 שנים הקמתי וניהלתי את מיזם האופנה המצליח "מאיפה" יחד עם שותף. אינסוף שעות הושקעו ב"בייבי" שלנו, שלימים גדל והפך להיות כלי שיווקי לרשתות האופנה. בשיא ההצלחה של המיזם התחתנתי עם שמוליק ומיד אחר כך הפכתי לאמא. אם חשבתי שלהיות אמא לעסק זה מאתגר אז גילתי שלהיות אמא לילדים זה כבר עולם ומלאו. כאמא צעירה החוויה שלי עם בתי שירה הייתה נעימה, רגועה ומכילה. זכיתי לצלול להורות בקלות ובנעימות. פעמים רבות ביום שמעתי את המשפט היא "ילדה נוחה איזה כייף לך" , ״חכי ילד אחד זה משחק ילדים״.אבל אני באמת נהנתי, הייתי מחוברת, עשיתי ולמדתי כל מה שחשבתי שנכון לה וככה הכל זרם. שירה ינקה עוד בחדר לידה ונרדמה בקלות על הציצי או על הבקבוק, עברה בקלות את תוכנית החיסונים של משרד הבריאות, בכתה רק כשמשהו ממש הציק לה. עברה בין ידיים של זרים בקלות, הייתה מאוד חברותית והסתדרה בכל מקום. אז האמנתי ש"תפקידנו" כהורים זה לקבל כל מה שהילד מביא איתו, בקלות, בזרימה ובטוב, גם דברים מאתגרים. אבל איכשהו בבטן הרגשתי שמשהו חסר, הלכתי ולמדתי הדרכת הורים פרטנית כדיי שכשהילד הבא שלי יגיע, השטח יהיה מוכן, שאווירה המשפחתית תמשיך להיות נעימה גם עם ילד נוסף.

כשיהונתן נולד במרחק של שנה ותשע חודשים משירה, הרגשתי שהגעתי מוכנה לשינוי – פיזית, רגשית ומנטלית. הכנתי הכל כדיי לקבל את השינוי בקלות ובמהירות אבל אז המציאות התנפצה לי בפנים. יהונתן בכה מכל רעש, בכה במקומות חדשים, בכה מאנשים זרים, בכה בנסיעות, בכה בהרדמות. השינה שלו הייתה קצרה, אף פעם לא זכיתי שהוא יתרפק עלי, הוא היה נוקשה ומכווץ בכל גופו, הגיב לא טוב לחיסונים, ובנוסף אוכל לא ממש סקרן אותו. לאט לאט האתגר גדל והביטחון שלי כאמא נפגע. בלילות הייתי רושמת בפתקים קטנים מלאים בדמעות "מה אני עושה לא בסדר?" "איפה אני טועה?" "חשבתי שאהבה מסדרת הכל וזה כל מה שילד צריך". האשמתי את עצמי – אני אמא לא מספיק טובה.

מתוך התסכול הזה. התחלתי לשאול ולהתייעץ. גיליתי עולם חדש העוסק בהתפתחות הילד. עולם מרתק ומופלא שנתן לי כלים להבין מה עובר על הילד שלי, הידע לאט לאט חלחל והכעס שלי הפך לחמלה, הפחד הפך לאומץ גדול והפסימיות הפכה לאופטימיות גדולה. אספתי סביבי אנשי מקצוע ולמדתי :

יעוץ שינה בגישה המשולבת, ליווי התפתחותי וספורט טיפולי, מטעם מכללת רידמן,
גמילה מחיתולים מטעם מכללת עידן ההורות של המכללה האקדמית תל -חי,
פסיכולוגיה חיובית מטעם מיטב של המרכז הבינתחומי הרצליה,
אבחון תנועה ויציבה בהסמכת ד״ר גיל זולברג,
וכרגע אני לומדת אבחון נוירו -תפקודי אצל רמי כץ והדרכת הורים באוניברסיטת בר אילן.
הלמידה שלי ממשיכה בכל יום כי כל גיל וכל שלב התפתחותי הביא ומביא איתו אתגרים חדשים. היום עם הידע שיש לי אני יודעת שאפילו שירה ״הנוחה״ והמקסימה גם היא הייתה זקוקה לכלים האלה.

אני, הודיה טיבר, מאמינה גדולה בכח שלנו לחולל שינוי.
אני מאמינה שכל ילד צריך להרגיש טוב עם עצמו.
אני מאמינה בגישה המשולבת, איתה אני עובדת , שמלמדת תינוקות לאהוב לישון ושהערך החשוב לי מכל – שכל תינוק אדם בעולם, תמיד זקוקים למענה לבכי.

קולאז הדרכת הורים, שינת תינוקות , שינת פעוטות
תמונות על הילדים
The Butterfly Button