אין ילד מושלם, יש ילד שלם

ילד יחף על דשא

אין ילד מושלם,
יש ילד שלם

הורות פרקטית  היא שיטה של כלים מעשיים, ישימים ונגישים שמתאימים לכל הורה וילד בריא.
אנחנו רוצים לגדל ילד שמאמין בעצמו, שרואה את החיים כאתגר אך לא חושש מהם, ילד שעושה בחירות בחיים מתוך חוזקה ולא חולשה ובריחה. בשביל זה עלינו, ההורים, לבנות אצלו בסיס חזק ב 5 תשתיות:

תזונה נכונה
שינה טובה
בריאות
התפתחות סנסומטורית איכותית

ולעטוף את כל אלה באווירה משפחתית טובה בבית.

הילד השלם תרשים זרימה
מפת הילד השלם

כל תחום הוא חלק מהשלם ולא ניתן להפריד את החלקים אחד מהשני. הם עובדים ומתפתחים יחד בסינרגיה. בכל קושי, אתגר או רצון לשינוי והתפתחות יש לבדוק את כל התשתיות על מנת לקבל את התמונה השלמה. לרב נמצא שאם ישנו  קושי באחת התשתיות, כאשר נביט על המכלול  נמצא את הפתרון בתשתית אחרת: כי ילד שלא ישן טוב, לא יאכל טוב מרב שהוא עייף, או יהיה עצבני או כבוי ולא ישתף איתנו פעולה. כי ילדה עם מסורבלות מוטורית או בעיה במערכת שיווי משקל, לא סומכת על הגוף שלה ולכן זקוקה לשליטה ומאבקי כח. כי ילד שיש לו חולשה שרירית בהכרח יתקשה בפרידה מחיתולים , פשוט כי הוא לא מרגיש כלום ולכן הדרכת הורים בלבד לא תוביל לשינוי. כי ילד עם שקד שלישי או בעיות אוזניים לא ישן שינה איכותית ויאכל ארוחות קטנות. הכל קשור בהכל. אני מאמינה שאין ילד רע אלא יש ילד שרע לו , והתחושה שלו לרב קשורה למערכות הגוף, לשינה ולתזונה שלו.

ב8 שנים האחרונות אני לומדת, חוקרת ומעמיקה בכלים שיכולים לחולל שינוי במסע ההורות.
ליוותי מאות הורים וילדים באופן פרטני בתחומי השינה, ההתפתחות, התזונה והספורט הטיפולי, דרכם הבנתי שהצורך הגדול ביותר של הורים בתוך ים המשימות והאתגרים ושפע מדריכות ויועצים, זה איך לפתור את הדברים באופן מעשי ועצמאי, וככה פיתחתי את הורות פרקטית לאורך השנים.  נקודת המוצא ב"הורות פרקטית"  היא שהכוח לחולל שינוי הוא בידיים שלנו, ההורים. העיסוק המרכזי שלי היום הוא להנגיש את כל הידע שיש לי דרך כלים תמציתים ומשימתיים להורים עסוקים שרוצים לחולל שינוי בחיי ילדיהם.  ולהחזיר לנו, ההורים, את הביטחון בעצמנו.

אל תוותרו על הכלים להפוך את מסע ההורות לפרקטי פשוט, נעים ומהנה יותר.
בואו איתי להתנסות בהורות פרקטית כפי שלא הכרת עד היום.

The Butterfly Button